درباره تره

مشخصات علمی تره (Chive)

این نوع سبزی از خانواده سبزیجاتی چون پیاز، سیر، و تره فرنگی است و در صورت رشد کامل، طول آن به 10 الی 50 سانتی متر خواهد رسید؛ ولی ریشه پیازی آن با قطر حدود یک سانتی متر باقی می ماند. نام دیگه تره، گندنا بوده و با نام علمی آلیوم شوئِنوپراسوم به عنوان یک سبزی خوراکی مفید شناخته می شود. به جز ایران در بسیاری از جهان از تره استفاده می شود و تمام طول سال در دسترس است. این نوع سبزی در داخل نان ها، غذاها و سالادها کاربرد بیشتری دارد و هم به صورت خام لذیذ است و هم پخته. به دلیل پراکندگی و قدمت بسیار، درباره منشا اصلی شروع تکثیر این گیاه اختلاف نظر وجود دارد ولی منشا آن یکی از مناطق سیبری، آلپ یا حوزه مدیترانه می باشد. ولی اکنون در تمام مناطق با آب و هوای معتدل و حاشیه های رودخانه ها و مرداب ها به صورت طبیعی رشد می کند و بسیاری کشورهای جهان به صورت صنعتی آن را در گلخانه ها و مزارع کشت می کنند. مانند بسیاری گیاهان دیگر، تره انواع بسیار زیادی دارد که از نظر بسیاری ویژگی های ظاهری و غذایی تا حد زیادی مثل یکدیگرند و سخت تفاوت آن ها را می توان دید. ولی سه نوع آن یعنی استارو، میرو، و میدلمن شناخته تر شده هستند که استارو به خاطر عطر تندتر مورد توجه است و نوع میرو و میدلمن به خاطر رشد سریعی که دارند. برگ های تره به صورت تیغه های مجزا بوده و رنگشان طیفی از رنگ های سبز و خاکستری را شامل می شود. انواع دیگری نیز وجود دارند که کمیاب ترند و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند؛ مانند نوع گرولائو، نلی، پروفوژن، و تره سیر.

 

کاشت تره

می توان حوالی بهمن و اسفند این گیاه محبوب را کشت کرد و اگر آن ها را مراقبت کنید اوایل تابستان گلهایی زیبا می دهند؛ ولی برای تغذیه بهتر است آن را تازه و زود برداشت کنید. خاک معمولی و مقوی، هوای آفتابی و رطوبت متوسط امکان رشد خوب را به آن می دهد و در برخی کشورها گل این گیاه نیز کاربرد غذایی دارد. وقتی به گیاه فرصت رشد داده می شود، گل هایی سرخ، بنفش یا ارغوانی به وجود می آورد که در هر خوشه تا 50 گل ایجاد می شود و درست در نوک برگ رشد می کنند. دانه های ریز این گیاه نیز تیره رنگ و معمولا سیاه هستند. این گیاه داخل آپارتمان نیز رشد پیدا می کند؛ ولی برای رشد مناسب نیاز به رطوبت و نور پایدار دارد و خاکش هم بایست بسیار غنی بوده و مقدار بالای کلسیم کربنات داشته باشد. آبیاری این گیاه نیز ساده نیست و کاشت و آبیاری آن به روش معمولی موجب خشک شدن گیاه یا از سوی دیگر زرد شدن قسمت اعظم آن می شود. برداشت مداوم تره ها رشد مجدد آن را تشدید می کند و به جای آنکه ریشه مواد جذب شده را صرف رشد گل ها کند، برای ایجاد دوباره سبزی مصرف می کند. پس یک بار برداشت آن نقطه پایان گیاه نخواهد بود. این گیاه بدون مشکل می تواند در جوار توت فرنگی ها، شوید، جعفری، و ترب رشد کند. درباره نحوه برداشت و نگهداری تره بایست اشاره کرد که بهتر است گیاه را در قطعات کوچک با قیچی برش داد و دسته های سبکی از گیاه را تشکیل داد زیرا به دلیل مقاومت کمی که دارد به راحتی له و سیاه می شود. این دسته ها پس از برداشت، دو تا سه روز به راحتی قابل مصرفند و اگر داخل ظروف شیشه ای پر از آب نگه داری شوند کمی بیشتر نیز دوام می آورند. فریز کردن بهداشتی این سبزی نیز میسر است اما بهتر است انواع سبزی را تازه مصرف کنید تا لذت تازگی آن به طعم جذابش اضافه شود.

اگر قصد دارید تره بخرید مقدار آن را به اندازه نیاز دو روزتان تهیه کنید و آن را تازه مصرف کنید. سبزی ها هنگام خرید نباید تیره یا زرد باشند. همچنین توجه داشته باشید که باید سبزی ها را به خوبی بشویید و لابه لای برگ ها را کاملا دست بکشید و از نبود گِل مطمئن شوید؛ اگر به شوینده سبزیجات دسترسی ندارید در مرحله اول سبزیجات را در آب حاوی مایع ظرف شویی غوطه ور کنید و سپس به دقت آن ها را آبکشی نمایید و در مرحله دوم سبزیجات را 20 دقیقه در آب نمک و سرکه نگه دارید و مجددا آبکشی کنید؛ زیرا محل کشت سبزیجات و صیفی جات محل رفت و آمد حیوانات زیادی مانند موش و سگ است و از سوی دیگر به دلیل ارزان بودن، از کود انسانی برای تغذیه این گیاهان استفاده می شود و متاسفانه در برخی موارد نیز از فاضلاب برای آبیاری برخی سبزیجات در حاشیه شهرهای بزرگ استفاده می شود که به ندرت رخ می دهد؛ ولی توجه شما را در امر انتخاب فروشنده و توزیع کننده میطلبد. با این حال، شستشو می تواند این گیاهان را برای مصرف بی خطر کند.

کاربرد تره

در غذاهایی که سیب زمینی بخش اصلی آن است استفاده از تره نیم پخته پیشنهاد می شود. همراه انواع پنیر لذیذ بوده و در کنار غذا به صورت خام بسیار مفید و دلچسب است. همچنین می توان از تره خام خرد شده داخل سالاد به عنوان چاشنی استفاده کرد. تره به صورت کاملا پخته نیز در انواع سوپ اضافه می شود و ترکیب رنگی زیبایی به آن می دهد.

از نظر خواص درمانی نیز تره یک گیاه اشتها آور محسوب می شود. تره همچنین خاصیت ضد نفخ دارد و برای مشکلات مثانه و همچنین کمک به درمان بواسیر مفید اعلام شده است.

یکی از جالبترین کاربردهای تره در آشپزی، استفاده از آن در غذاهایی است که مقدار زیادی تخم مرغ دارند. نیمرو، املت و انواع کوکو هم با تره خام و هم پخته قابل سرو هستند. ولی به خاطر داشته باشید که این سبزی در حرارت زیاد، ظاهر خوبی ندارد و بهتر است در دقایق پایانی طبخ یا کاملا خام استفاده شود تا هم ظاهر و هم طمع سبزی کاملا حفظ شود. حرارت همچنین ویتامین سی و چربی مفید تره را بخار می کند. فایده تره همچنین در بهبود تب بهاره، تصفیه خون، و کمک به هضم و اشتها اثبات شده است. تره فشار خون را کاهش می دهد و خاصیت آنتی باکتریال دارد و از سوی دیگر، برای سرفه ها نقش اکسپکتورانت را ایفا می کند. اثر مثبت تره در کاهش نفخ و بهبود نقرس نیز حائز اهمیت است.

مدیر سایت
بهمن 2, 1398
برچسب ها :