دو غذای عربی جدید و فوق العاده

علاقه زیادی دارند و مایل می باشند که برخی از آنها را خوشان طبخ کرده و میل نمایند. غذاهای عربی از آن دسته غذاهایی می باشند که اصالت و فرهنگ آن کشور را نشان می دهند و هر یک از آنها روایت خاصی را در دل خود دارند. تنوع غذاهای عربی به قدری زیاد است که اگر شما مایل باشید سفره ای از غذاهای عربی را آماده کنید بدون شک انتخاب هایتان بسیار سخت می شود. در ادامه دو نمونه از بهترین غذای عربی که شما می توانید آماده کنید را همراه با طرز تهیه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد ساختار و بافت غذاهای عربی داشته باشید

معرفی دو نمونه از غذاهای عربی:

هر یک از انواع غذای عربی که شما می خواهید تهیه کنید معمولا همراه با گوشت می باشد ولی برخی از آنها هم هستند که برای تهیه کردن آنها به گوشت نیازی نیست. در این مطلب دو نمونه از غذاهای عربی را معرفی می کنیم که یکی از آنها همراه با گوشت تهیه می شود و یکی از دیگر نمونه های آن همراه با مواد دیگری به جز گوشت می باشد. همانطور که بیان نمودیم تنوع غذای عربی بسیار زیاد است، ولی با این وجود در این مطلب دو نمونه از آنها را که شما می توانید به راحتی آماده کنید همراه با طرز تهیه معرفی می کنیم. این دو نمونه از غذاهای عربی محبوب عبارت هستند از:

غذای عربی خوشمزه

 

کیبه:

کیبه به عنوان یک غذای عربی بی نظیر شناخته می شود که اصالت آن از کشور لبنان است. در واقع اگر شما به لبنان سفر کنید بدون شک امکان دارد این غذا را امتحان کرده و از طعم بی نظیر آن خوشتان بیاید. به همین دلیل اگر می خواهید آن را امتحان کنید با ما همراه باشید.

این غذا را به شکل های متنوع آماده و سرو می کنند که در این طرز تهیه، نوع ساده کیبه را معرفی می کنیم.  گوشتی که برای این غذا آماده می کنید باید نرم باشد. در گذشته گوشت آن را به خوبی می کوبیدند، اما امروزه می توانید در قصابی گوشت آن را پیدا کنید و در منزل آن را آماده نمایید. این غذا یکی از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای عربی می باشد که شما در منزل به راحتی می توانید آن را تهیه کنید.

مواد لازم :

موادی که برای تهیه این غذای عربی باید آماده کنید عبارت اند از :

 1. گوشت گوسفندی که چربی نداشته باشد (دوبار باید آن را به خوبی چرخ کنید) اندازه آن 500 گرم باشد.
 2. بلغور گندم را به صورت پخته شده و آبکش نموده آماده کنید. اندازه آن دو لیوان
 3. پیاز متوسط یک عدد
 4. فلفل و نمک به میزان لازم
 5. ادویه مخلوط لبنانی به میزانی که لازم است.
 6. آب یخ و یا یخ خرد شده به اندازه لازم

طرز تهیه :

در ابتدا پیاز را باید رنده کنید، سپس فلفل را بسیار ریز باید خرد کنید و آن را به گوشت اضافه نمایید. بعد از آن بلغور، ادویه؛ نمک و فلفل را به آن بیفزایید، یخ خرد شده را هم باید به آنها اضافه کرده و به خوبی آنها را ورز دهید. اگر شما یخ به این غذا اضافه کنید گوشت بسیار نرم تر می شود، همچنین چربی زیادی هم از درون گوشت به بیرون پس داده نمی شود. برای تهیه کردن این غذا باید گوشت را بسیار زیادی ورز دهیم، بنابراین بهتر است آن را دوبار چرخ کنید. بعد از اینکه مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کرد وقت آن است که در یخچال دو ساعت بماند و  بعد از آن یک بار دیگر آن را باید ورز دهید.

هوموس :

از دیگر غذاهای عربی که می توانیم به شما معرفی کنیم هوموس می باشد. این غذا طرفداران بسیار زیادی دارد و افراد زیادی هم مایل هستند که با طرز تهیه آن آشنایی داشته باشند. در واقع باید بدانید برای عرب ها این غذا به نوعی پیش غذا به شمار می رود، ولی شما می توانید آن را به عنوان یک وعده غذایی میل کنید. تنها باید دقت داشته باشید که به خوبی نکات تهیه آن را جدی بگیرید تا بتوانید دقیقا آن را شبیه به غذاهای عربی طبخ نمایید.

مواد لازم :

 1. نخود پخته شده به اندازه 250 گرم
 2. ارده به میزان 10 یا 12 قاشق غذاخوری
 3. پاپریکا دو قاشق غذاخوری
 4. روغن زیتون یک چهارم پیمانه
 5. آبلیمو 10 قاشق غذاخوری
 6. نمک و فلفل به میزان لازم

هوموس عربی

 

 

طرز تهیه هوموس :

شما باید مقداری از آب نخود پخته شده را نگه دارید و نخودی که پخته شده است را همراه با آن آب به خوبی له کنید تا شبیه به پوره شود. از آن میزان روغن که بیان نمودیم تنها دو سوم را به همراه آبلیمو و ارده به خوبی مخلوط کنید، سپس پوره نخود را که تهیه کرده اید را هم به آن اضافه کنید. تمامی موادی که با یکدیگر ترکیب شده اند را باید به خوبی ورز دهید تا به صورت یکدست آماده شود. نمک و فلفل را به آن اضافه کنید تا غذای آماده شده تان مزه دار شود. بعد از اینکه مواد آماده شد می توانید آن را درون یک ظرف بریزید و باقیمانده روغن زیتون را هم روی آن بریزید تا غذا زیباتر شود. برای اینکه غذا را سرو کنید بهتر است پاپریکا را روی آن بپاشید.

غذای خوشمزه عربی هوموس

نکاتی در مورد تهیه هوموس :

برخی از نکات مهم که در مورد تهیه هوموس این غذای عربی وجود دارد را اگر رعایت کنید بدون شک به بهترین نحو ممکن می توانید این غذا را آماده کنید. برخی از این نکات عبارت اند از:

 1. شما می توانید بر اساس ذائقه خود میزان آبلیمو، نخود و ارده را تغییر دهید. اینکه شما چه طعمی را دوست دارید اهمیت زیادی دارد و باید بر اساس میزان دلخواه خود مقدار مشخص شده ای از آن را درون غذا بریزید.
 2. شما می توانید مقداری گشنیز و یا جعفری را به صورت ساطوری شده به آن اضافه کنید. مزه غذا با استفاده از گشنیز و جعفری بسیار خوش طعم تر می شود.
 3. شما نیازی نیست برای آماده کردن آن زمان زیادی را صرف کنید، بلکه تنها در عرض 15 دقیقه شما می توانید آن را آماده کنید.
 4. این دستور را و مقدار مواد ادویه که بیان نمودیم تنها برای 4 نفر مناسب می باشد و اگر بیشتر از آن را می خواهید درست کنید باید مواد اولیه بیشتری برای تهیه آن به کار ببرید.
مدیر سایت
شهریور 3, 1399
برچسب ها :